× Poslat stránku
Vaše jméno
Váš email
E-mail příjemce
Your message
 
 

A care a.s. divize MEDICAL

Poskytuje nejkvalitnější služby ve zdravotnictví a medicíně, servisu, sledování výzkumu, nejmodernějších medicínských postupů a objevů.

800 880 834
zelená linka medical

Wave Map

Wave Map
Přístroj k měření frakční průtokové rezervy.

Přístroje od firmy Volcano Corporation, které slouží k měření průtoku krve věnčitými tepnami a ke zjištění významnosti konkrétní stenózy a dokáží určit možný podíl na potížích pacienta. Měření parametrů průtoku pomáhá zpřesnit disgnostiku v hodnocení významnosti postižení.

Dostupná měření se nazývají CFR (koronární průtoková rezerva) a FFR (frakční průtoková rezerva). CFR (koronární průtoková rezerva) - měření rychlosti průtoku krve věnčitou tepnou pomocí Dopplerova principu. FFR (frakční průtoková rezerva) - měření hodnot tlaků ve věnčité tepně.

Poměrná průtoková rezerva myokardu je dána poměrem hyperemického průtoku zúžené tepny k hypotetickému průtoku, který by při maximální vázodilataci touto tepnou protékal v případě, že by nebyla zúžená. K měření se používají vodiče s mikrosensory pro měření tlaku, umístěnými 3 cm před koncem nebo na špičce vodiče. Maximální hyperémie je navozena intravenózním podáním adenosinu nebo intrakoronárním bonusem. Hodnota FFR je stanovena elektronicky jako poměr distálního a proximálního středního tlaku.

 

 

Homepage| Divize Medical| O společnosti| Aktuality| Partneři| Kontakty

 
© 1996-2022 A care a.s. All rights reserved.
Tvorba www Neofema s.r.o.
 
Četl jsem a souhlasím.
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování svých služeb (návštěvnost webu a statistiky). Přečtěte si prosím podmínky souhlasu s používáním těchto souborů na tomto webu a můžete se dobrovolně rozhodnout. Podmínky souhlasu ZDE.