× Poslat stránku
Vaše jméno
Váš email
E-mail příjemce
Your message
 
 

A care a.s. divize MEDICAL

Poskytuje nejkvalitnější služby ve zdravotnictví a medicíně, servisu, sledování výzkumu, nejmodernějších medicínských postupů a objevů.

800 880 834
zelená linka medical

Intravaskulární ultrazvukIVUS
Intravaskulární ultrazvukový sonograf

Intravaskulární ultrazvuk, je metoda, která umožňuje získat úplný obraz celého průsvitu a stěny tepny. Koronarografie umožňuje zobrazení věnčitých tepen, ale má řadu omezení v určení změn. Nezachycuje počáteční stádia aterosklerózy, kdy změny probíhají především ve stěně tepny a nedochází ještě k zúžení lumina tepny, není dostatečně citlivá pro detekci trombů, ulcerace stěny nebo disekce po koronární angioplastice.

Princip ultrazvukového vyšetření:

Principem ultrazvukového vyšetření je zvuk s vysokou frekvencí, který je pro lidské ucho neslyšitelný. Ultrazvuk proniká do tkání a v závislosti na typu tkáně se ultrazvukový signál odráží. Vyšetření ultrazvukem je technicky podobné koronární angioplastice. Přes úsek tepny se zavede PTCA vodič a po něm se zavede ultrazvukový katétr, co možná nejdále do periférie koronární tepny. Poté je ultrazvukový katétr kontinuální rychlostí stahován zpět k ústí koronární tepny. Pro získání orientačních obrázků z tepny je možné provést pouze manuální vytažení sondy, pro kvantitativní hodnocení obrazu je nutné použít tzv. motorizovaného pullbacku.

Základním obrazem při ultrazvukovém vyšetření je příčný řez tepny. Zde je velmi dobře zobrazeno lumen a lze změřit jeho rozměry a diagnostikovat jeho útvary Poskytuje pohled i na celou stěnu tepny a můžeme tedy změřit i několik rozměrů tepny, strukturu cévní stěny, charakter a přítomnost aterosklerotických plátů. (Citace: „Kardiologie, 1díl, Michael Aschermann)Více informací na www.volcanocorp.com

 
 

CORE™ - Zobrazovací systém

Leták (1 840 kb)

Návod k obsluze CORE/s5i (5 Mb)

 
 

s5i™ - Zobrazovací systém

Leták (1 253 kb)

Návod k obsluze CORE/s5i (5 Mb)

 
 

Eagle Eye® Platinum

Leták (1 977 kb)

 
 

Revolution® 45 MHz

Leták (1 504 kb)

 

 

Homepage| Divize Medical| O společnosti| Aktuality| Partneři| Kontakty

 
© 1996-2022 A care a.s. All rights reserved.
Tvorba www Neofema s.r.o.
 
Četl jsem a souhlasím.
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování svých služeb (návštěvnost webu a statistiky). Přečtěte si prosím podmínky souhlasu s používáním těchto souborů na tomto webu a můžete se dobrovolně rozhodnout. Podmínky souhlasu ZDE.