× Poslat stránku
Vaše jméno
Váš email
E-mail příjemce
Your message
 
 

A care a.s. divize MEDICAL

Poskytuje nejkvalitnější služby ve zdravotnictví a medicíně, servisu, sledování výzkumu, nejmodernějších medicínských postupů a objevů.

800 880 834
zelená linka medical

Oftalmologie prostředky pro péči o oko.

Naše zaměření

Divize Oftalmologie, společnosti A care a. s., se zabývá prostředky pro péči o oko zejména v oblasti kataraktové a glaukomové mikrochirurgie.

Katarakta + presbyopie (vetchozrakost)

Akkommodative® 1CU akomodační čočka umožňující vidění bez brýlí

 

Katarakta + rohovkový astigmatismus

MicroSil Toric torická nitrooční čočka umožňující ostřejší vidění a vylepšený kontrast

 
 


S přibývajícím věkem pozoruje mnoho lidí změny vidění. To může souviset s kataraktou, postupným zakalováním přirozené čočky. Přes 90 % případů katarakty je podmíněno věkem.

 

Zakalení čočky vede k omezení zrakové ostrosti

PŘÍZNAKY presbyopie (vetchozrakost)

Přirozená elasticita a schopnost oka zaostřit na objekt, na různou vzdálenost, se s věkem snižuje. Oko není schopno se bez brýlí na čtení adaptovat (akomodovat) na obvyklou vzdálenost při čtení. Uvedený fakt vede u lidí po 45. roce věku k problémům se čtením tisku v normální velikosti a k použití brýlí na čtení.

PŘÍZNAKY rohovkový astigmatismus

Před vytvořením katarakty někteří pacienti mohou trpět astigmatis - mem, kdy se zakřivení rohovky v různých směrech liší, což způsobuje nerovnoměrné zaostřování. Astigmatismus způsobuje změnu tvaru pozorovaných objektů a jejich rozostření.

 
 

Léčba

V současnosti se účinná léčba katarakty provádí většinou chirurgicky. Celosvětově je léčba katarakty nejčastěji prováděným chirurgickým léčebným zákrokem.

Standardní postup - během operace se zakalená přirozená čočka odstraní z oka velmi malým řezem a nahradí se umělou nitrooční čočkou.

Presbyopie (vetchozrakost)

Uvedená chirurgická léčba normálně navrací dobré vidění do dálky, ale neodstraní nutnost používat brýle na čtení. Vhodným pacientům je možné implantovat unikátní umělou nitrooční čočku Akkommodative® 1CU vyráběnou Humanoptics AG, Německo. Tato čočka řeší problémy s viděním spojené jak s kataraktou, tak s viděním do dálky a do blízka bez potřeby dodatečné korekce brýlemi.

Rohovkový astigmatismus

Tímto standardním způsobem lze korigovat i dioptrickou vadu (dalekozrakost nebo krátkozrakost), ne však astigmatismus. V případě, kdy je katarakta komplikovaná přítomností dioptrické vady (dalekozrakost nebo krátkozrakost) kombinované s astigmatismem, lze s úspěchem použít speciální torický nitrooční implantát. Vhodným pacientům mohou být implantovány unikátní čočky ®MicroSil Toric vyráběné Dr. Schmidt Intraocularlinsen GmbH, Německo. Tyto čočky vyřeší jak problémy s viděním spojené s kataraktou, tak i astigmatismus a poskytnou pacientům nejlepší možné řešení.

Přínos pro pacienta

Zvýšená úroveň komfortu poskytuje pacientovi lepší kvalitu života v každodenních aktivitách. Zlepšené vidění zvyšuje bezpečnost například v dopravě. Neobyčejně komfortní, pacientovi na míru zhotovená, nitrooční čočka je vyrobena v souladu se současnými nejpřísnějšími požadavky na bezpečnost zdravotnických prostředků vyráběných v Německu a je certifikována pro použití v EU. Váš oční lékař Vám poradí s výběrem vhodné nitrooční čočky a seznámí Vás s náklady na léčbu.

Jako pacient se můžete aktivně spolupodílet na získání optimálního prospěchu z implantované čočky.

Akkommodative® 1CU

Po operaci nepoužívejte brýle, abyste podpořili adaptaci zraku na nově nabytou vyšší úroveň zrakového vnímání a plně využili přínos umělé čočky.

MicroSil Toric
Rychlým přizpůsobením na nově nabytou vyšší úroveň zrakového vnímání a plně využili přínos umělé čočky.

Doplňující informace

  • Vyhněte se tlaku na operované oko nebo jeho tření.
  • Nechoďte plavat nebo do sauny několik dnů po operaci (riziko infekce).
  • Vyhýbejte se zbytečnému cvičení krátce po operaci.
  • Užívejte předepsané léky.
 

 

Homepage| Divize Medical| O společnosti| Aktuality| Partneři| Kontakty

 
© 1996-2022 A care a.s. All rights reserved.
Tvorba www Neofema s.r.o.
 
Četl jsem a souhlasím.
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování svých služeb (návštěvnost webu a statistiky). Přečtěte si prosím podmínky souhlasu s používáním těchto souborů na tomto webu a můžete se dobrovolně rozhodnout. Podmínky souhlasu ZDE.